istanbul mermer silim granit silim

Granit Silimi Parlatma

Granit, doğal mermer taşıdır ve inşaat sektöründe zemin kaplama, mutfak tezgahı gibi çeşitli alanlarda kullanılıyor. Zemin kaplama ürünü olarak daha çok alışveriş merkezleri, hastane, okul gibi büyük yapılarda kullanılıyor. Üzerinden geçen insan trafiği fazla olduğu için dış etkenler nedeniyle zamanla deforme olabiliyor. Granit silimi parlatma işlemleri ile meydana gelen deformeler giderilerek daha iyi görünmesi sağlanıyor. Granit silimi işlemlerinde kullanılan, temizleme ve parlatma ürünleri için sertifika belgelendirme işlemleri yapılıyor. Yapılan belgelendirme işlemleri ile granit ürünlerin yapısına uygun temizleyici ürünlerin ve aletlerin kullanılmasını sağlıyor.

Granit Silimi

İlginizi Çekebilir -> Mermer Silim

Granit silimi, sert yüzeylerde meydana gelen deforme ve lekelenmelerin giderilmesi için yapılan temizleme işlemleridir. Granit silimi patlatma işlemleri hassastır ve mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Belgelendirme yapılmamış ve etiketsiz ürünlerle birlikte yanlış yöntemlerin kullanılması, granit yüzeyinde geri dönüşü olmayan hasarların meydana gelmesine neden olabilecektir. Granit silimi için güvenilir firma ve profesyonel elemanlardan hizmet alınmalıdır. Granit taşların yüzey özelliklerine göre kullanılacak temizleme ve parlatma ürünlerini özel olarak belirliyorlar.

Granit Silim İşlemleri

granit silimi ve parlatma istanbul sinfa restorasyon

Granit ürünler, diğer doğal taş türlerine göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu hassas yapısından dolayı özel bakıma ihtiyaç duyar. Granit ürünlerin kullanıldığı yerlerde, ilk günkü parlak görüntünün korunması için silim ve parlatma işlemleri düzeli olarak uygulanmalıdır. Firma tarafından belgelendirilmemiş olan temizleme maddeleri ile yapılacak işlemlerde granit zarar görebilecektir. Yanlış silim ürünlerinin kullanılması, yüzey yapısının bozulmasına, pürüzsüzlüğün ve parlaklığın kaybolmasına, ömrünün kısalmasına neden olabilecektir. Sertifikalandırılmış olan temizleme ürünleri kullanılarak yapılacak olan işlemler sonrasında istenilen parlaklık her zaman korunabilecektir.

Granit Silimi Nasıl Yapılır?

İlginizi Çekebilir -> Beton Silim & Parlatma

Granit silimi parlatma işlemleri için profesyonel hizmet alabilir ya da doğru ürünleri kullanarak kendinizde yapabilirsiniz. Öncelikle firma etiketi bulunan ve firmanın sertifikalandırdığı ürünleri temin etmelisiniz.

  • Granit yüzeyi, mikro fiber bez ve özel temizleme maddeleri ile soğuk su kullanılarak hafifçe bastırılarak yüzey temizliği yapılır,
  • Granit üzerindeki leke ya da çiziklerin bulunduğu alana, aynı yönde olacak şekilde bastırılarak silme işlemi yapılır. Ovalama yaparak silmek, granit yüzeyine zarar verebilecektir.
  • Granit yüzeyindeki lekeler ve çizikler tamamen kaybolduğunda kuru bez ile silinir,
  • Bu işlemleri yaparken özel temizleme maddelerinin kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Granit Silimi Parlatma Ürünleri

Granit silimi istanbul

Granit yüzeylerinin temizlenmesi için kullanılacak ürünler, yapılacak olan silim ve parlatma işlemine göre kimyasal madde ve sulu çözelti içeren ürünlerdir. Firma tarafından modern test yöntemleri kullanılarak hazırlanan temizleme ürünleri için sertifikalandırma yapılıyor. Sertifikalandırılmış ürünler, insan ve çevre sağlığı açısından uygun olan ürünlerdir. Granit ürünler yüzeyinde meydana gelen deformelerin giderilerek daha parlak ve sağlam görüntü oluşturulması, hem görsellik hem de ürünün kullanım ömrü açısından önemlidir. Granit silimi işlemlerinde kullanılan ürünler, sert yüzeyin özelliklerine göre özel test işlemleri sonucunda belirlenir.

Profesyonel Granit Bakımı

Granit ürünler, birçok kapalı ya da açık alanlarda zemin kaplama amacıyla kullanılıyor. Zemin kaplama ürünlerinin bakımı düzenli olarak yapıldığında, sağlamlığını koruyacaktır. Granit silimi parlatma işlemleri her zaman profesyonel firmalar ve elemanlar tarafından yapılmalıdır. Sert yüzey temizleme ürünleri için sertifikalandırma yaparken çeşitli kriterlerin oluşmasını sağlıyorlar. Profesyonel granit bakımı işlemlerinde, etiketli ürünler kullanıldığı için ürün ambalajı üzerinde, kullanım içi uygunluk, kullanıcı bilgisi, kimyasal madde içerikleri gibi bilgiler yer alıyor. Çeşitli kriterlere göre yapılan ürün sertifikalandırma işlemleri, ürünlerin güvenilir olduğunu ve uygulandığı ürünlerde istenilen koruma, temizleme ve parlatma gereksinimlerini karşılayacağını gösteriyor. Granit bakımları, her zaman yeni kalmasını sağlar.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir